GAYRİMENKUL


Kurulduğu günden itibaren "Yapacaksan En İyisini Yap" sözünü kendine ilke edinen Zorlu Grubu, faaliyet gösterdiği tüm sektörlerdeki başarılı ve öncü çalışmalarıyla topluma değer kazandırıyor. Zorlu Gayrimenkul Grubu bu anlayışla, 2006 yılında dünyaya örnek olacak projeler geliştirmek amacıyla kuruldu.

Zorlu Gayrimenkul Grubu klasik gayrimenkul kuruluşlarından farklı olarak yeni bir amaçla hayata geçirildi: "Yurtiçinde ve yurtdışında değerli araziler üzerinde nitelikli konut, ofis, iş merkezi, alışveriş merkezi, hastane gibi gayrimenkul projeleri geliştirmek ve bu projelere yatırım yaparak onların işletilmesinde de rol oynamak..."

Bir asır sonra bile dünya çapında konuşulacak projelere imza atmayı ve Türkiye'nin sosyal, kültürel ve ekonomik cazibe merkezlerini yaratmayı amaçlayan Zorlu Gayrimenkul Grubu, bu nedenle tarihi ve kentsel doğal dokuyu bozmayacak, kamuya açık alanlarıyla, rezidans, otel, ofis ve kültür merkezi binalarıyla herkesin hayranlık duyacağı projeler üretmek için çalışıyor.

2013 yılında; İstanbul'da Avrupa'yı Asya'ya bağlayan noktada kurulan ve Türkiye'nin ilk beş fonksiyonlu 'karma kullanım' projesi olarak dikkat çeken Zorlu Center bünyesinde; Performans Sanatları Merkezi, alışveriş merkezi, otel (Raffles İstanbul Zorlu Center), ofis ve rezidanslar yer alıyor. Proje aşamasından itibaren uluslararası alanda pek çok ödüle layık görülen Zorlu Center 72 bin m²'lik yeşil alanında, 68'i farklı türde ağaçtan oluşan 200 tür bitkiye ev sahipliği yapıyor.

2014 yılında, İstanbul Levent'te yapımı tamamlanan Levent 199 ise, çevreye ve insana dost bir ofis projesi oldu. İnşaatında ve dekorasyonunda insan sağlığına zarar vermeyen malzemelerin kullanıldığı Levent 199'un çevreye etkisi en düşük seviyede. Amerikan Yeşil Binalar Konseyi tarafından "LEED Gold" sertifikasına layık görülen Levent 199, sahip olduğu 10 bin metrekare yeşil alanın yanı sıra, elektrikli otomobil parkı ve bisiklet parkı gibi çevreci özellikleri ile dikkat çekiyor.

Türk Gayrimenkul Sektörü'ne yön verecek bir anlayışla çalışmalarını sürdüren Zorlu Gayrimenkul, daha önce yapılmamışı hayata geçirmeyi ve insanları yeni yaşam biçimleriyle tanıştırmayı kendisine ilke ediniyor.

Gayrimenkul Gayrimenkul