TÜKETİCİ ELEKTRONİĞİ, BEYAZ EŞYA VE BİLGİ TEKNOLOJİLERİ


Tekstil gibi geleneksel bir iş kolunda doğan Zorlu, en önemli çıkışını teknoloji gibi modern bir iş kolunda yaptı. 1994 yılında Zorlu Grubu'na katılan Vestel markası, sadece Türkiye'nin değil dünyanın teknoloji ve elektronik devleri arasında yerini aldı.

Tüketici elektroniği, beyaz eşya, dijital ürünler, bilgi teknolojileri, aydınlatma ve savunma alanlarında geniş ürün yelpazesine sahip Vestel, AR&GE ve inovasyonuyla da küresel pazarın güçlü bir oyuncusu oldu.

Bugün 16 bin çalışanı, 1.250 satış noktası ve 350 servisiyle toplam 30 bin kişi, Vestel mensubu olmanın gururunu yaşıyor. Vestel 18 yıldır elektronik sektörü ihracat liderliğini ve ürünleriyle 153 ülkede milyonların markası olmayı sürdürüyor.

Dünya çapındaki altı Vestel AR&GE merkezinde, 1250 kişiden oluşan AR-GE ekibi hayallere hayat vermek için çalışıyor. Cirosunun yaklaşık yüzde 2'sini araştırma ve geliştirmeye ayıran Vestel, dünyada AR&GE'ye en çok bütçe ayıran 1.000 şirket arasında yer alıyor.

Günlük 76 bin ürün üretim kapasitesi olan Manisa Vestel City, Avrupa'daki tek alan üzerine kurulu en büyük üretim komplekslerinden biri olma özelliğini taşıyor. Vestel City bu özelliğiyle, Ferrari, Jack Daniel's, Coca Cola gibi markalarla birlikte National Geographic'in mega fabrikalar belgesel serisine konu oldu. Vestel City mega fabrikalar belgeseline konu olan ilk Türk fabrikasıdır.

Vestel teknoloji, elektronik ve dayanıklılıkta olduğu gibi tasarımda da lider marka oldu ve uluslararası tasarım yarışmalarında 2010 yılından bu yana 369 adet ödül aldı.

Vestel'in akıllı telefonu Venus ise 2104 yılında on ayrı ödüle layık görüldü. Venus, şık tasarımı, dünya standartlarındaki mobil teknolojisi ve erişilebilir fiyatlarıyla Vestel'in en büyük ihracat ürünü olma yolunda.

Vestel, dünya çapında bilinirliği yüksek ondan fazla markanın da lisansını aldı.

Bu markalar

  • - İskandinav ve Kuzey Avrupa ülkelerinde tercih edilen Finlux ve Luxor
  • - Avrupa ve Rusya'nın en prestijli beyaz eşya markalarından Vestfrost,
  • - Alman ekolünün hâkim olduğu ülkelerde yaygın olan Graetz
  • - Telefunken
  • - Bazı ülkelerde Hitachi
  • - Elektra,
  • - Servis,
  • - New Pol
  • - Atlantic
  • - 2014 yılından itibaren 5 yıl boyunca Avrupa'da Sharp


Vestel, insanların günlük hayatlarının bir parçası haline gelen teknoloji ve dayanıklı tüketim mallarının yanısıra, ulusal savunmanın önemli unsuru olan insansız hava araçlarının da üretimine girişti. Tamamen Vestel tasarımı olan Efe, Karayel ve Bora isimli ilk yerli insansız taktik aracı İHA'lar testleri başarıyla tamamladılar ve göreve hazırlar.

Tüketici Elektroniği, Beyaz Eşya ve Bilgi Teknolojileri Tüketici Elektroniği, Beyaz Eşya ve Bilgi Teknolojileri Tüketici Elektroniği, Beyaz Eşya ve Bilgi Teknolojileri Tüketici Elektroniği, Beyaz Eşya ve Bilgi Teknolojileri